Sposoby na ukrycie instalacji elektrycznej w miejscach publicznych.

Miejsca publiczne, biura, szkoły czy szpitale rządzą się swoimi prawami. Nikt chyba nie będzie brał poważnie biura, które straszy swoim wystrojem poprzez posiadanie zwisających kabli i przewodów. Trzeba znaleźć sposób, aby w efektowny sposób ukryć te niedogodności i sprawić, by wnętrze wyglądało funkcjonalnie i przejrzyście. Z systemem tehalit.BRP jest to nareszcie możliwe. Ten system jest bardzo uniwersalny, właściwie nie ma takiego osprzętu, którego nie dałoby się nim zabudować. Firma Hager wiele lat opracowywała projekty, które umożliwiłyby skonstruowanie efektownych i – co ważne – skutecznych zabudowań dla osprzętów różnego przeznaczenia. Na podstawie licznych prób oraz błędów powstała instalacja określana mianem kanału tehalit.BRP, wykonanan z twardej płyty PCV. Do dyspozycji pozostaje także tehalit.BRAP wykonany tym razem z aluminium. Zabudować przy użyciu tych elementów można naprawdę wiele stref. Zaliczamy do nich na przykład gniazda kanałowe, osprzęty o wymiarach 45 mm w konstrukcji kwadratowej, a także puszek o średnicach dosięgających 60 milimetrów. Wymiary ramek zewnętrznych nie okazują się mieć tutaj aż takiego wielkiego znaczenia. System ten można nazwać niezwykle funkcjonalnym dla każdego rodzaju biur oraz wnętrz o charakterze publicznym. Instalację, nie dość, że łatwo się montuje, to jeszcze łatwiej poddaje się modyfikacji. To samo tyczy się dbania o czystość. Jest to po prostu instalacja bezproblemowa i łatwa w obsłudze. Systemy i związki odpowiedzialne za rozprzestrzeniania się kabli chronią je zarazem przed uszkodzeniami. To do nich należy także zadanie zmiany konstrukcji dotychczasowej formy. Zespoły prowadzące przewody dają możliwość montowania osprzętu pod tynkiem, a gniazda z kolei mogą być umieszczane w formie kanałowej.

Systemy tehalit.BRAP należą do kompleksu Ecoline, czyli firmy zajmującej się profesjonalnie dystrybucją gniazdek i osprzętów dodatkowych. Do szerokich odmian gniazd należą formy:

  • podwójnej budowy ecoline zawierające uziemienie do wielkokrotnej i szybkiej metody łączenia dzięki przewodom i przyłączu WAGO WISTA
  • gniazd nie posiadających halogenów o charaktrze kanałowym zawierające uziemienie
  • gniazd nie posiadających halogenów  o charakterze kanałowym, pojedynczym Schuko, zawiera łącznik wraz z oświetleniem systemu
  • maskownice gniazdkowe plus pola opisowe, także bez halogenów
  • gniazdek RTV oraz telewizji satelitarnej o charakterze przelotowym oraz końcowym
  • gniazd informatycznych, 2 sztuki, 6 kategorii

 

Sprzęt tradycyjny łatwo montuje się w  puszkach. Nowoczesne konstrukcje oparte na najwspółcześniejszych technologiach dają szansę na to, by licować pokrywę profilową z krawędziami profilowymi. Dzięki temu nawet najbardziej nietypowy rozmiar gniazdek i łączników jest możliwy do zaakceptowania. Uniwersalnie dostosowana średnica puszki pod zabudowę stosowana być może w kanałach z PCV, a także aluminiowych, blaszanych i kolumnowych. Puszki zaprojektowane zostały z myślą łączenia szeregowego do wielokrotnego użytku. Na wszystko ma też wpływ fakt, jaki rojdzaj ramek zastosuj.emy w najbliższym otoczeniu mechanizmu.