Chronimy instalacje elektryczne przed wilgocią.

Zewnętrzne instalacje elektryczne wymagają specyficznej ochrony. Ciągle narażone są na działanie zmiennych czynników pogodowych, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich stan, gdy używane są już przez kilka lat. Osprzęty elektryczne przeznaczone do zewnętrznych montaży są bardzo praktyczne i trwałe. Znajdować się mogą bezpośrednio na powierzchniach tynków oraz pod ich powierzchniami. Unikalne wzornictwo to także spory plus, jeśli zależy nam na niebanalnym wyglądzie po montażu. Stopień ochrony jest podwyższony, dlatego ochronę instalacji elektrycznych możemy stosować nawet w takich miejscach, gdzie warunki atmosferyczne atakują bezpośrednio.

                Serie ochrony oświetlenia zewnętrznego mają wysoką klasę szczelności, okablowanie chronione jest więc przez wytrzymałą budowę. Nie docierają tam wszelkie pyłki z powietrza, a także strumienia wody. Gdy intensywnie pada, mechanizm wciąż pozostaje sprawny. Bez obawy gniazda oraz łączniki znajdować się mogą w takich obszarach, gdzie nie panuje zadaszenie przestrzeni. Dzięki modułowi uszczelniającemu, składającemu się z membran i pokryw łącznikowych możemy w pełni doceniać nieprzepuszczalność struktury ochronnej. Membranie uszczelniającej zawdzięczamy to, że woda nie może się dostać do środka instalacji. Nagromadzenie warstw ochronnych nie utrudnia wcale montażu oraz demontażu, zabiegi te wykonuje się łatwo i szybko. Zawdzięcza się to systemom zatrzaskowym oraz śrubom, które dokręca się jedynie w ćwierć obrocie. Wygląd uszczelnienia specjalnie został zaprojektowany tak, aby istniało dodatkowe miejsce do działania w chwili, gdy kable będą podłączane.

                Według współcześnie panujących trendów ma się wrażenie, że w dziedzinie sprzętów elektronicznych prym wiedzie asceza i skromność. Wszystkie udziwnienia trzeba ukryć i zredukować do minimum. Nowe serie osprzętów wspaniale współgrają z minimalistycznym typem architektury. Tam liczy się każdy szczegół. Ochronę instalacji najczęściej kupujemy w dwóch wariantach kolorystycznych. Może być to aluminiowa szarość lub standardowa biel. Szare odcienie dają wrażenie delikatności konstrukcji, a biały dodatkowo wzmacnia wrażenie jej wyszczuplenia. Struktura wierzchnia może być matowa lub delikatnie błyszcząca.

                Zespoły łączników oraz gniazdek w barwach zbliżonych do aluminium można zaaranżować na tle nowoczesnych konstrukcji oraz faktur. My możemy polecić cegły klinkierowe, betony architektoniczne oraz panele drewniane o licznych rozwiązaniach kolorystycznych. Biała ochrona instalacji sprawdzi się w domach wszystkich ceniących przywiązanie do klasycznych rozwiązań architektonicznych. Łączniki, z elementami podświetlanymi, zdobywają bardzo awangardowy wygląd. W nowoczesnych osprzętach służących do ochrony instalacji elektrycznych znaleźć można także modele zawierające podświetlane pola opisów, dzięki którym można dotrzeć do parametrów instalacji nawet w takich sytuacjach, gdy wokół jest zupełnie ciemno. Designerskie akcenty ochronne sprawiają, że każdy dom już ze strony zewnętrznej nabiera określonego smaku i wyrazu.