Osprzęt elektroinstalacyjny, czyli czym jest Generacja R?

Wprowadzono na rynek serię łączników o intrygującej nazwie Generacja R. Pod ta nazwą kryje się nie tylko zagadka producencka, ale także w pewien sposób nowatorska forma konstrukcyjna. Seria łączników zaprojektowana została w kształcie koła, co może u niektórych osób przywiązanych do tradycyjnych konstrukcji łącznikowych wzbudzić zaskoczenie. Łączniki zaprojektowane zostały tak, by pod względem prezentowanego dizajnu oraz funkcjonalności dogoniły współczesne urządzenia elektryczne najwyższej jakości, tworzone w oparciu o działanie najnowocześniejszych technologii. Na pomysł skonstruowania okrągłych łączników jako pierwsze wpadły firmy Berker oraz Hager. Przeglądając się tym łącznikom na półkach sklepowych, nietrudno ulec zauroczeniu, bo na tle innych towarów tej branży wyróżniają się one w sposób bardzo widoczny. Okrągły, opływowy kształt plus wysoki poziom przygotowania konstrukcji sprawiają, że przy kompletowaniu łączników do instalacji elektrycznych obok tego zjawiska po prostu nie da się przejść obojętnie. Do skomponowania łączników spod znaku Generacji R. użyto materiałów najwyższej jakości i zespolono w nich szeroką gamę funkcji, którymi mogą się popisać. Łączniki wprowadzane na rynek w ostatnich miesiącach dodatkowo wyposażone zostały w  sensory o charakterze przyciskowym oraz dotykowym. Konstrukcja zatem coraz bardziej przypominać będzie działaniem proces pracy najnowocześniejszego sprzętu komputerowego – i tak ma być!

                Strona zewnętrzna łączników jest bardzo delikatna pod względem konstrukcyjnym, trzeba o tym pamiętać przy montażu. Ramki zazwyczaj są tu kwadratowe. Łatwo montuje się je w kanałach. Idealnie nadają się do budynków o charakterze komercyjnym. Tam stawia się na pewne urozmaicenie w dziedzinie projektowania systemów kanałowych. Jeśli chcemy łączniki umieścić pod tynkiem, powinniśmy zaopatrzyć się także w uszczelki. Przydadzą się w momencie inwestowania w bryzgoszczelną instalację IP44. Takie rozwiązania często stosuje się w prywatnych mieszkaniach, biurach, hotelach oraz pomieszczeniach gospodarczych.

                Seria Berker R. Classic łączy w sobie przywiązanie do tradycji w oparciu o nowoczesność. Wszystkie elementy oraz pokrętła umieszczone są w kołowej kompozycji. To połączenie tradycji i nonszalanckiej współczesności. Uwagę zwrócić należy także na prezentowany, wysoki poziom kolorystyczny oraz materiałowy. Do produkcji łączników użyto zarówno kolorów ciepłych lub zimnych. Można więc znaleźć wersje kolorystyczne akrylowe, a nawet skórzane. Do tworzenia ramek łączników wykorzystuje się także drewno, beton, czy łupek naturalny. Sensory przyciskowe oraz dotykowe najczęściej opracowane są w prostych i przystępnych kolorach. Stawia się na tradycję, czyli na czerń i biel. Sensory mogą istnieć pojedynczo lub w zespołach. Wiele zależy od stopnia skomplikowania mechanizmu i szerokości jego możliwości zastosowania. Sensory dotykowe obsługuje się w banalny sposób. Jednym ruchem ręki można włączyć lub wyłączyć mechanizm, reguluje się żaluzje oraz stopnie naświetlenia.