Serie osprzętów instalacyjnych w zespołach.

Łączniki i gniazda elektryczne tworzą zespoły elektroinstalacyjne. Dzięki silnemu zróżnicowaniu tych towarów na rynku każdy z nas, przy opracowywaniu metod instalacyjnych we własnym domu może dopasować określony typ tych zespołów osprzętów do indywidualnych potrzeb. Aranżacja wnętrz w domach i mieszkaniach w dużej mierze zależy od tego, jakie gniazda elektryczne oraz łączniki oświetleniowe zastosujemy. Charakterystyczna seria Berker B. Kwadrat charakteryzuje się wytrzymałością oraz niebanalnym sposobem wykonania. Seria Berker B. Kwadrat może się pochwalić bardzo bogatym asortymentem. Znajdziemy tutaj zróżnicowane typy gniazd: do anten, USB, do głośników, odpowiedzialnych za telekomunikację, działanie multimediów, przeznaczone do łazienek i charakteryzujące się wysokim stopniem szczelności. Łączniki te prezentują o wiele bardziej rozbudowane spektrum funkcjonalności, za ich pomocą można także regulować poziom żaluzji, ściemniać lub rozjaśniać oświetlenie, regulować poziom temperatury w pomieszczeniach i wprowadzać wyostrzenie czujników wykrywających ruch we wnętrzu. Na ramkach możliwe jest zamontowanie pięciu szczegółów. Dzięki temu, że pod względem konstrukcyjnym łączniki oraz gniazdka Berker B. Kwadrat stworzono w oparciu o budulce mocznikowe, materiały te zachowują najwyższą jakość. Niestraszne będzie im czyszczenie związkami chemicznymi oraz narażenie na odrapanie konstrukcji ogólnej w trakcie sprzątania. Konstrukcja kwadratowa sprawia, że całość mechanizmu obsługuje się w nieskomplikowany sposób. Na razie wprowadzono na rynek cztery warianty kolorystyczne – biały, kremowy, srebrny i antracytowy. Konstruktorzy opracowują też nowe rozwiązania barwne, także w odcieniach pasteli.

                Baker Radio Touch to niezwykle wdzięczny system dotykowy, przydatny dla wszystkich, którzy w kuchni lubią posłuchać sobie ulubionej stacji radiowej bez konieczności przenoszenia odbiornika z miejsca na miejsce. Dotykowy panel startujący gwarantuje prostotę obsługi oraz dobrą słyszalność z każdego miejsca w domu. W radiu tym można łatwo wyszukać ulubioną stację oraz zaprogramować ją tak, by nadawała za każdym razem, gdy uruchomimy stosowne parametry. Dodatkowe opcje to także datownik, godzina, tryby czuwające, sygnały. Radio naturalnie montuje się w ramce osprzętu obok innych mechanizmów.

                Parametry wytrzymałości przy projektowaniu urządzeń nowej generacji są niezwykle ważne, jeśli szukamy sprawdzonych sprzętów do domu lub instytucji publicznych. Sprzętom spod znaku Berker B. Kwadrat nie odmówimy zarówno funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa. W szpitalach, biurach oraz hotelach znacznie częściej mamy do czynienia z sytuacjami, gdzie mechanizmy sterujące instalacjami narażone są na usterki i zepsucia. Kłaść należy więc nacisk na jak najdłuższy czas bezproblemowego używania osprzętu, by działał sprawnie i ergonomicznie nawet w najbardziej utrudnionych warunkach. Serie produktów Berker B. Kwadrat współpracować mogą z oświetleniem różnego typu, także z coraz popularniejszym oświetleniem LED-owym. Przypisać je także można do licznych odmian systemów kanałów elektroinstalacyjnych tehalit.